לימוד איטלקית

קורסים ללימוד עצמי של השפה האיטלקית, הן ללומד המתחיל והן למי שיש לו ידע בסיסי באיטלקית ומעוניין כעת לשפרו ולהרחיבו.
הקורסים מבוססים על שיעורי וידיאו, בהם ניתן לצפות שוב ושוב עד שתרגישו שאתם מוכנים לעבור לשלב או לשיעור הבא. השיעורים מוגשים ומונחים על ידי קריינים מקצועיים, המלווים, מדגימים ומסבירים את מהלך השיעור או את הנושא הנלמד, בעברית ובאיטלקית. ברוב הקורסים אין צורך בספר לימוד כלל, כיוון שכל חומר הלימוד מוצג ומודגם בצורה ברורה על גבי המסך במהלך כל הלימוד. עם זאת, ניתן במקומות המצויינים להוריד את גרסת ספר הלימוד של הקורס או דפי עובדה שלו בגרסת PDF ללא תמורה לשם השלמת הלימוד. לימוד מהנה!

מק"ט: 81001

איטלקית בסיסית

קורס יסודי המיועד בעיקר למתחילים שאין להם כל ידע ובסיס מוקדם בשפה האיטלקית וגם לכאלו שהם בעלי רקע בסיסי בשפה והמעוניינים להרחיבו ולשפרו

מיליוני אנשים בעולם מדברים איטלקית, למה שלא תצטרפו אליהם, כבר היום. אלפי אנשים כבר למדו ונהנים לדבר איטלקית כבר היום עם הקורסים שלנו בפרולוג. עכשיו ההזדמנות שלכם!

קורס זה מיועד לכל מי שמעוניין ללמוד איטלקית החל מהרמה הבסיסית ביותר, או מי שיש לו ידע בסיסי אך רוצה להבין יותר את הדקדוק ולארגן את ידיעותיו.
דוברי האיטלקית בעולם מספרם כ-200 מיליון, מתוכם כ-70 מיליון אזרחים איטלקים, אזרחי מדינות דוברות איטלקית או משתייכים למיעוטים דוברי השפה.
הידעת?.. האיטלקית הִינָהּ השפה השלישית הנלמדת ביותר בעולם, לאחר האנגלית והצרפתית ולפני גרמנית וספרדית.
בכל שיעור בקורס ניתן למצוא נושא בדקדוק לצד דיאלוג ואוצר מילים במגוון נושאים הנוגעים לחיי היום-יום. אך יש לזכור כי לימוד שפה כולל גם הכרת תרבויות שונות ומנהגים שונים, ועל כן כולל הקורס גם מידע על מנהגים ותרבות באיטליה. כמו כן, מופיעים בכל שיעור תרגילים שכדאי מאוד לעשותם על מנת לבסס את הידע. בסוף השיעור מופיעים פתרונות התרגילים, ובאמצעותם ניתן לבדוק אם ענית ופתרת נכון.
סרטי הווידיאו המלווים את הקורס נועדו לסייע לך בתהליך הלימוד. נוסף על כך שהם יאפשרו לך לשמוע את ההגייה הנכונה, ידוע כי שמיעת המילים והמשפטים היא שיטה בדוקה לזכירה טובה יותר.
נושאי הדקדוק השונים נלמדים באמצעות התרגילים שבאים מיד לאחר ההסבר העיוני. תרגילים אלו נקראים ומתורגלים רובם גם בווידיאו בעזרת הקריינים ומשמשים ציון דרך חשוב עבורכם, הלומדים, לבחינה ולהערכה עצמית באם אתם שולטים בחומר הקיים ומוכנים לעבור לנושא או לשיעור הבא.

מבנה הקורס:
בקורס 14 שיעורים, כשכל שיעור עוסק בנושא ייחודי או מצב מחיי היומיום. הקטעים הנקראים ומתורגלים עם הקריינים מסומנים לאורך הקורס בסימן הוודיאו: שיחה (DIALOGO) – עם דגש על מילים וביטויים חדשים. אוצר מילים (VOCABOLARIO) – חיזרו וקיראו בקול עם הקריינים את המילים והביטויים שהופיעו בשיחה! שאלות הבנה (COMPRENSIONE DEL TESTO) – מבחן קצר לוודא שהבנו את תוכן השיחה. מנהגים ותרבות (COMMENTI CULTURALI) – קצת חומר למחשבה ולידיעה… "שיחה אקטיבית" (VIDEO-ACTIVE) – תרגול חוזר של חלק מן השיחות, כשהפעם הלומד ממלא את תפקידו של אחד המשתתפים וקורא בקול את חלקו בהתאם לכתוביות המתאימות המופיעות על המסך. נושאים נבחרים בדקדוק ובתקשורת (GRAMMATICA E COMUNICAZIONE) – מנוסח ומוגש בצורה ברורה, עם הסברים מלאים בעברית ועם חשיבות עליונה לבניית אבני היסוד הנכונים בשפה! קיראו בעצמכם, ודאו שהבנתם, ועיברו לביצוע התרגיל המתאים… תרגילים (ESERCIZI) – פיתרו בעצמכם, ורק לאחר-מכן תרגלו אותם יחד עם הקריינים!

רשימת השיעורים הנלמדים ותוכנם:
בשיעור 1 נלמד: לברך לשלום; לשאול, לומר ולאיית את השם הפרטי ואת שם המשפחה; לשאול ולהגיד את המקצוע ואת מספר הטלפון
בשיעור 2 נלמד: לבקש ולתת תיאור אופי של בני אדם;לתאר בני אדם מבחינה חיצונית
בשיעור 3 נלמד: לבקש ולתת מידע על עצמך: שם, ארץ/עיר מוצא, גיל, מצב משפחתי; לדבר על המשפחה
בשיעור 4 נלמד: לתאר עיר; לתאר מקום של אתרים ובניינים בעיר; לשאול ולדבר על קיומם של דברים
בשיעור 5 נלמד: לדבר על העבודה; לתאר איך מישהו עובד; לדבר על מה שעושים בעבודה
בשיעור 6 נלמד: לדבר על פעולות יומיומיות; לדבר על תדירות
בשיעור 7 נלמד: לתאר בית; להגיד מה יש בתוכו; לדבר על מיקום של דברים
בשיעור 8 נלמד: לדבר על דברים אהובים ועל תחביבים; לדבר על עדיפויות; לשאול על הטעם האישי ועל עדיפויות
בשיעור 9 נלמד: לבקש ולקנות בחנות; לתאר ביגוד; לבחור מתנה למישהו
בשיעור 10 נלמד: להזמין במסעדה; להחליט איזו מנה לקחת.
בשיעור 11 נלמד: לשאול ולהגיד מה השעה; לדבר על שעות העבודה של אנשים ומוסדות; לדבר על השִגרה
בשיעור 12 נלמד: לדבר על העתיד; לדבר על חופשות ונסיעות
בשיעור 13 נלמד: לדבר על הבריאות; לתאר מצבים; לתת עצות
בשיעור 14 נלמד: לספר על פעולות בעבר; לדבר על ביוגרפיה

אנו מקווים כי תוכל למצוא בקורס זה תועלת וגם הנאה,
בהצלחה!
שלום וברוכים הבאים!
קורס יסודי המיועד בעיקר למתחילים שאין להם כל ידע ובסיס מוקדם בשפה האיטלקית וגם לכאלו שהם בעלי רקע בסיסי בשפה והמעוניינים להרחיבו ולשפרו – ותודה שאתם מצטרפים אלינו לקורס זה ללימוד השפה האיטלקית.
כמה מילים לפני שמתחילים על שיטת הלימוד בכלל ועל קורס זה בפרט.
אני חני, ואני אגיש ואנחה את הסדרה, כשלצידי אילריה, המורה לאיטלקית. ביחד איתה, אנחנו נגיש את החלק העיוני של הלימוד: את כל ההסברים בעברית של הדקדוק והתחביר האיטלקי – כשכל זה מלווה בשפע של דוגמאות הממחישות את החומר הנלמד. כן, אנחנו בעצם מגישות לכם את כל החומר שיש בספרי הלימוד… אבל בהגשה טלוויזיונית. מדי פעם, במהלך השיעור, נעבור לאולפן השני, שם מחכים לכם דֵבּורה ואילן, והם יקריינו לכם את השיחות, את אוצר המילים, וגם יתרגלו איתכם את התרגילים שבכל שיעור ושיעור.
בחלק מהשיעורים תופיע בסוף השיעור מה שאנחנו קוראים "שיחה אקטיבית" – זהו תרגול חוזר של השיחה, על-ידי אחד הקריינים, כשאתם, בעזרת הכתוביות שעל המסך, ממלאים את תפקידו של הקריין השני. למעשה, מֵעֵבר ללימוד הפסיבי, ניתנת לכם כאן הזדמנות לדַבֵּר "ממש" – ואנא נצלו אותה! רק ככה תקבלו את הביטחון הדרוש ואת הפן המעשי שבלימוד ובדיבור איטלקית.
התרגילים הרבים המלווים את הלימוד, שדרכם אתם בוחנים את רמת ההבנה שלכם, מוגשים על ידי הקריינים בצורתם "הפתורה". שימו לב שרוב התרגילים מתורגלים יחד עם הקריינים, אך לא כולם! יש גם כמה תרגילים שאותם תעשו לבד – ותבחנו את עצמכם בעזרת הפתרונות המוצעים.
הלימוד מלווה בכתוביות ברורות באיטלקית, כשלרוב לצידן גם תרגומן לעברית, ובמקומות שבהם "אין טוב ממראה עיניים" לצורך המחשת הנאמר – תופיע טבלה או המחשה גרפית אחרת על גבי המסך. אגב, עם התקדמות הלימוד נוריד לאט לאט את מינון התרגומים בשפה העברית… מצטערים, ככה זה כשרוצים ללמוד שפה חדשה…
אז למי הקורס מיועד? למעשה, לכל אחד. אין מגבלת גיל או ידע מוקדם. כמובן, נדרש רק ידע באותיות הא"ב האנגלי לצורך קריאת השפה האיטלקית. באמצעות קורס זה, המחולק לשני חלקים – בסיסי ומתקדם – תגיעו לרמה טובה באיטלקית: זהו קורס מקיף, שכולל אוצר מילים נרחב מאוד הנשען על בסיס דקדוקי ותחבירי מוצק – שאיתו בהחלט אפשר לצאת לדרך: להבין ולדבר איטלקית!
כמה מילים בקצרה על מבנה הקורס: הקורס בכללותו מחולק כאמור ל"איטלקית בסיסית" ול"איטלקית למתקדמים". בכל חלק 14 שיעורים, וישנו עוד שיעור אחד המוקדש לא"ב האיטלקי ולכללי ההגייה. זהו שיעור חובה! כל שיעור עוסק בנושא מסוים מחיי היומיום, אשר סביבו נבנתה השיחה הפותחת את השיעור. לאחריה, יבוא אוצר המילים החדש שהוזכר בשיחה או זה שישמש אותנו במהלך השיעור, כשהוא מוגש ע"י הקריינים. לאחר מכן, אילריה ואני נגיש ונסביר את הצד העיוני, ובעצם, "נלמד אתכם את השפה האיטלקית". בין לבין, יופיעו התרגילים המתאימים לחומר הנלמד. כן, אף אחד לא ממש "משתגע" על לימוד יסודות הדקדוק והתחביר… וכולם רוצים "צ'יק-צ'ק" לגשת ולדבר איטלקית… אבל בסופו של דבר החוכמה היא לדַבֵּר נכון! שֶמַה שתאמרו… יתאים לְמה שבאמת התכוונתם לומר…
אז איך לומדים ומהי שיטת הלימוד המומלצת? – זו שאלה טובה! קיבעו לעצמכם "מנה יומית מומלצת" – ובטח שלא תהיה יותר משיעור אחד ביום; חיזרו על כל שיעור כמה פעמים שתרצו – זו פריבילגיה שיש לכם בקורס שכזה המיועד ללימוד עצמי – עד שכל תוכנו יהיה ברור לכם, ואתם מרגישים שאתם זוכרים את אוצר המילים שנלמד ושולטים בו; עם זאת, זיכרו גם שישנם דברים שמתבהרים עם התקדמות הלימוד וישנם דברים שאנחנו נחזור עליהם במהלך הלימוד לצורך הטמעה והרחבה; וכמובן, כפי שכבר הדגשנו – אנחנו מייחסים חשיבות גדולה מאוד לביצוע התרגילים, קודם בעצמכם (!) – ורק אחר כך השוו ו"פיתרו" אותם יחד עם הקריינים. אם תעבדו כך – ההצלחה מובטחת!

למי מיועד?

מתחילים

משך ווידיאו

מעל שעתיים

מספר שיעורים

14

מק"ט: 81002

איטקלית למתקדמים

לבעלי ידע בסיסי טוב בשפה האיטלקית, המעוניינים לשפרו ולהעשירו, בעיקר בהרחבת אוצר המילים שלהם וביכולת לנהל שיחה. מיועד בעיקר לכאלו שהם מסיימי הקורס "איטלקית בסיסית"

למי מיועד?

בעלי ידע בסיסי בשפה

משך ווידיאו

מעל שעתיים

מספר שיעורים

14