לימוד ספרדית

קורסים ללימוד עצמי של השפה הספרדית, הן ללומד המתחיל והן למי שיש לו ידע בסיסי בספרדית ומעוניין כעת לשפרו ולהרחיבו.
הקורסים מבוססים על שיעורי וידיאו, בהם ניתן לצפות שוב ושוב עד שתרגישו שאתם מוכנים לעבור לשלב או לשיעור הבא. השיעורים מוגשים ומונחים על ידי קריינים מקצועיים, המלווים, מדגימים ומסבירים את מהלך השיעור או את הנושא הנלמד, בעברית ובספרדית. ברוב הקורסים אין צורך בספר לימוד כלל, כיוון שכל חומר הלימוד מוצג ומודגם בצורה ברורה על גבי המסך במהלך כל הלימוד. עם זאת, ניתן במקומות המצויינים להוריד את גרסת ספר הלימוד של הקורס או דפי עובדה שלו בגרסת PDF ללא תמורה לשם השלמת הלימוד. לימוד מהנה!

מק"ט: 81003

ספרדית בסיסית

קורס יסודי המיועד בעיקר למתחילים שאין להם כל ידע ובסיס מוקדם בשפה הספרדית וגם לכאלו שהם בעלי רקע בסיסי בשפה והמעוניינים להרחיבו ולשפרו

קורס זה נכתב ונערך לפי מיטב המסורת שלנו בפרולוג במיוחד לצורכי דוברי השפה העברית עם שפע של הסברים בעברית, לצד פירושים, תרגומים ודרכי פתרונות – לאורך כל שלבי הלימוד. הקורס נערך במיוחד לצורכי לימוד עצמי. המיוחד בקורס זה בכך שהוא משקף את הספרדית העכשווית המדוברת כיום בעולם – על כן הדגש בו החל מן השיעור הראשון הוא על קליטת אוצר מלים חדש ועל יכולת ניהול שיחה, לצד חיזוק היסודות התחביריים והדקדוקיים בשפה, שבלעדיהם… פשוט אי אפשר! הקורס מלווה בווידאו לכל אורכו, עם כ-3 שעות של חומר מוקלט.
התרגול המשולב של תוכן עיוני תוך האזנה לחומר המוקלט מעניקים ללימוד העצמי מסגרת עבודה מסודרת והרגשה שאתם לא לבד, וכי יש מי שמקשיב לכם…


מבנה הקורס: בקורס 14 שיעורים, כשכל שיעור עוסק בנושא ייחודי או מצב מחיי היומיום.
שיחה (DIÁLOGO) – עם דגש על מילים וביטויים חדשים. אוצר מילים (VOCABULARIO) – חיזרו וקיראו בקול עם הקריינים את המילים והביטויים שהופיעו בשיחה! שאלות הבנה (COMPRENSIÓN DE TEXTO) – מבחן קצר לוודא שהבנו את תוכן השיחה. מנהגים ותרבות (COMENTARIO CULTURAL) – קצת חומר למחשבה ולידיעה… "שיחה אקטיבית" (VIDEO-ACTIVE) – תרגול חוזר של חלק מן השיחות, כשהפעם הלומד ממלא את תפקידו של אחד המשתתפים וקורא בקול את חלקו בהתאם לכתוביות המתאימות המופיעות על המסך. נושאים נבחרים בדקדוק ובתקשורת (GRAMÁTICA Y COMUNICACIÓN) – מנוסח ומוגש בצורה ברורה, עם הסברים מלאים בעברית ועם חשיבות עליונה לבניית אבני היסוד הנכונים בשפה! קיראו בעצמכם, ודאו שהבנתם, ועיברו לביצוע התרגיל המתאים… תרגילים (EJERCICIOS) – פיתרו בעצמכם, ורק לאחר-מכן תרגלו אותם יחד עם הקריינים!

שלום וברוכים הבאים! – Bienvenido !
– ותודה שאתם מצטרפים אלינו לקורס זה ללימוד השפה הספרדית.
כמה מילים לפני שמתחילים על שיטת הלימוד בכלל ועל קורס זה בפרט. אני חני, ואני אגיש ואנחה את הסדרה, כשלצידי אִיבון, המורה לספרדית. ביחד איתה, אנחנו נגיש את החלק העיוני של הלימוד: את כל ההסברים בעברית של הדקדוק והתחביר הספרדי – כשכל זה מלווה בשפע של דוגמאות הממחישות את החומר הנלמד. כן, אנחנו בעצם מגישות לכם את כל החומר שיש בספרי הלימוד… אבל בהגשה טלוויזיונית. מדי פעם, במהלך השיעור, נעבור לאולפן השני, שם מחכים לכם דֵבּורה ואילן, והם יקריינו לכם את השיחות, את אוצר המילים, וגם יתרגלו איתכם את התרגילים שבכל שיעור ושיעור. בחלק מהשיעורים תופיע בסוף השיעור מה שאנחנו קוראים "שיחה אקטיבית" – זהו תרגול חוזר של השיחה, על-ידי אחד הקריינים, כשאתם, בעזרת הכתוביות שעל המסך, ממלאים את תפקידו של הקריין השני. למעשה, מֵעֵבר ללימוד הפסיבי, ניתנת לכם כאן הזדמנות לדַבֵּר "ממש" – ואנא נצלו אותה! רק ככה תקבלו את הביטחון הדרוש ואת הפן המעשי שבלימוד ובדיבור ספרדית.
התרגילים הרבים המלווים את הלימוד, שדרכם אתם בוחנים את רמת ההבנה שלכם, מוגשים על ידי הקריינים בצורתם "הפתורה". שימו לב שרוב התרגילים מתורגלים יחד עם הקריינים, אך לא כולם! יש גם כמה תרגילים שאותם תעשו לבד – ותבחנו את עצמכם בעזרת הפתרונות המוצעים.
הלימוד מלווה בכתוביות ברורות בספרדית, כשלרוב לצידן גם תרגומן לעברית, ובמקומות שבהם "אין טוב ממראה עיניים" לצורך המחשת הנאמר – תופיע טבלה או המחשה גרפית אחרת על גבי המסך. אגב, עם התקדמות הלימוד נוריד לאט לאט את מינון התרגומים בשפה העברית… מצטערים, ככה זה כשרוצים ללמוד שפה חדשה…
אז למי הקורס מיועד? למעשה, לכל אחד. אין מגבלת גיל או ידע מוקדם. כמובן, נדרש רק ידע באותיות הא"ב האנגלי לצורך קריאת השפה הספרדית. באמצעות קורס זה, המחולק לשני חלקים – בסיסי ומתקדם – תגיעו לרמה טובה בספרדית: זהו קורס מקיף, שכולל אוצר מילים נרחב מאוד הנשען על בסיס דקדוקי ותחבירי מוצק – שאיתו בהחלט אפשר לצאת לדרך: להבין ולדבר ספרדית!

כמה מילים בקצרה על מבנה הקורס: הקורס בכללותו מחולק כאמור ל"ספרדית בסיסית" ול"ספרדית למתקדמים". בכל חלק 14 שיעורים, וישנו עוד שיעור אחד המוקדש לא"ב הספרדי ולכללי ההגייה. זהו שיעור חובה! כל שיעור עוסק בנושא מסוים מחיי היומיום, אשר סביבו נבנתה השיחה הפותחת את השיעור. לאחריה, יבוא אוצר המילים החדש שהוזכר בשיחה או זה שישמש אותנו במהלך השיעור, כשהוא מוגש ע"י הקריינים. לאחר מכן, איבון ואני נגיש ונסביר את הצד העיוני, ובעצם, "נלמד אתכם את השפה הספרדית". בין לבין, יופיעו התרגילים המתאימים לחומר הנלמד. כן, אף אחד לא ממש "משתגע" על לימוד יסודות הדקדוק והתחביר… וכולם רוצים "צ'יק-צ'ק" לגשת ולדבר ספרדית… אבל בסופו של דבר החוכמה היא לדַבֵּר נכון! שֶמַה שתאמרו… יתאים לְמה שבאמת התכוונתם לומר…
אז איך לומדים ומהי שיטת הלימוד המומלצת? – זו שאלה טובה! קיבעו לעצמכם "מנה יומית מומלצת" – ובטח שלא תהיה יותר משיעור אחד ביום; חיזרו על כל שיעור כמה פעמים שתרצו – זו פריבילגיה שיש לכם בקורס שכזה המיועד ללימוד עצמי – עד שכל תוכנו יהיה ברור לכם, ואתם מרגישים שאתם זוכרים את אוצר המילים שנלמד ושולטים בו; עם זאת, זיכרו גם שישנם דברים שמתבהרים עם התקדמות הלימוד וישנם דברים שאנחנו נחזור עליהם במהלך הלימוד לצורך הטמעה והרחבה; וכמובן, כפי שכבר הדגשנו – אנחנו מייחסים חשיבות גדולה מאוד לביצוע התרגילים, קודם בעצמכם (!) – ורק אחר כך השוו ו"פיתרו" אותם יחד עם הקריינים. אם תעבדו כך – ההצלחה מובטחת!

למי מיועד?

מתחילים

משך ווידיאו

מעל שעתיים

מספר שיעורים

14

מק"ט: 81004

ספרדית למתקדמים

לבעלי ידע בסיסי טוב בשפה הספרדית, המעוניינים לשפרו ולהעשירו, בעיקר בהרחבת אוצר המילים שלהם וביכולת לנהל שיחה. מיועד בעיקר לכאלו שהם מסיימי הקורס "ספרדית בסיסית"

קורס זה הינו קורס המשך לקורס "ספרדית בסיסית". קורס זה נכתב ונערך לפי מיטב המסורת שלנו בפרולוג במיוחד לצורכי דוברי השפה העברית עם שפע של הסברים בעברית, לצד פירושים, תרגומים ודרכי פתרונות – לאורך כל שלבי הלימוד. הקורס נערך במיוחד לצורכי לימוד עצמי. המיוחד בקורס זה בכך שהוא משקף את הספרדית העכשווית המדוברת כיום בעולם – על כן הדגש בו החל מן השיעור הראשון הוא על קליטת אוצר מלים חדש ועל יכולת ניהול שיחה, לצד חיזוק היסודות התחביריים והדקדוקיים בשפה, שבלעדיהם… פשוט אי אפשר! הקורס מלווה בווידאו לכל אורכו, עם כ-3 שעות של חומר מוקלט. התרגול המשולב של תוכן עיוני תוך האזנה לחומר המוקלט מעניקים ללימוד העצמי מסגרת עבודה מסודרת והרגשה שאתם לא לבד, וכי יש מי שמקשיב לכם… מבנה הקורס: בקורס 14 שיעורים, כשכל שיעור עוסק בנושא ייחודי או מצב מחיי היומיום. שיחה (DIÁLOGO) – עם דגש על מילים וביטויים חדשים. אוצר מילים (VOCABULARIO) – חיזרו וקיראו בקול עם הקריינים את המילים והביטויים שהופיעו בשיחה! שאלות הבנה (COMPRENSIÓN DE TEXTO) – מבחן קצר לוודא שהבנו את תוכן השיחה. מנהגים ותרבות (COMENTARIO CULTURAL) – קצת חומר למחשבה ולידיעה… "שיחה אקטיבית" (VIDEO-ACTIVE) – תרגול חוזר של חלק מן השיחות, כשהפעם הלומד ממלא את תפקידו של אחד המשתתפים וקורא בקול את חלקו בהתאם לכתוביות המתאימות המופיעות על המסך. נושאים נבחרים בדקדוק ובתקשורת (GRAMÁTICA Y COMUNICACIÓN) – מנוסח ומוגש בצורה ברורה, עם הסברים מלאים בעברית ועם חשיבות עליונה לבניית אבני היסוד הנכונים בשפה! קיראו בעצמכם, ודאו שהבנתם, ועיברו לביצוע התרגיל המתאים… תרגילים (EJERCICIOS) – פיתרו בעצמכם, ורק לאחר-מכן תרגלו אותם יחד עם הקריינים!
שלום וברוכים הבאים! – Bienvenido ! – ותודה שאתם מצטרפים אלינו לקורס זה ללימוד השפה הספרדית. כמה מילים לפני שמתחילים על שיטת הלימוד בכלל ועל קורס זה בפרט. אני חני, ואני אגיש ואנחה את הסדרה, כשלצידי אִיבון, המורה לספרדית. ביחד איתה, אנחנו נגיש את החלק העיוני של הלימוד: את כל ההסברים בעברית של הדקדוק והתחביר הספרדי – כשכל זה מלווה בשפע של דוגמאות הממחישות את החומר הנלמד. כן, אנחנו בעצם מגישות לכם את כל החומר שיש בספרי הלימוד… אבל בהגשה טלוויזיונית. מדי פעם, במהלך השיעור, נעבור לאולפן השני, שם מחכים לכם דֵבּורה ואילן, והם יקריינו לכם את השיחות, את אוצר המילים, וגם יתרגלו איתכם את התרגילים שבכל שיעור ושיעור. בחלק מהשיעורים תופיע בסוף השיעור מה שאנחנו קוראים "שיחה אקטיבית" – זהו תרגול חוזר של השיחה, על-ידי אחד הקריינים, כשאתם, בעזרת הכתוביות שעל המסך, ממלאים את תפקידו של הקריין השני. למעשה, מֵעֵבר ללימוד הפסיבי, ניתנת לכם כאן הזדמנות לדַבֵּר "ממש" – ואנא נצלו אותה! רק ככה תקבלו את הביטחון הדרוש ואת הפן המעשי שבלימוד ובדיבור ספרדית. התרגילים הרבים המלווים את הלימוד, שדרכם אתם בוחנים את רמת ההבנה שלכם, מוגשים על ידי הקריינים בצורתם "הפתורה". שימו לב שרוב התרגילים מתורגלים יחד עם הקריינים, אך לא כולם! יש גם כמה תרגילים שאותם תעשו לבד – ותבחנו את עצמכם בעזרת הפתרונות המוצעים. הלימוד מלווה בכתוביות ברורות בספרדית, כשלרוב לצידן גם תרגומן לעברית, ובמקומות שבהם "אין טוב ממראה עיניים" לצורך המחשת הנאמר – תופיע טבלה או המחשה גרפית אחרת על גבי המסך. אגב, עם התקדמות הלימוד נוריד לאט לאט את מינון התרגומים בשפה העברית… מצטערים, ככה זה כשרוצים ללמוד שפה חדשה… אז למי הקורס מיועד? לבעלי ידע בסיסי טוב בשפה הספרדית, המעוניינים לשפרו ולהעשירו, בעיקר בהרחבת אוצר המילים שלהם וביכולת לנהל שיחה. מיועד בעיקר לכאלו שהם מסיימי הקורס "ספרדית בסיסית" באמצעות קורס זה, המחולק לשני חלקים – בסיסי ומתקדם – תגיעו לרמה טובה בספרדית: זהו קורס מקיף, שכולל אוצר מילים נרחב מאוד הנשען על בסיס דקדוקי ותחבירי מוצק – שאיתו בהחלט אפשר לצאת לדרך: להבין ולדבר ספרדית! כמה מילים בקצרה על מבנה הקורס: הקורס בכללותו מחולק כאמור ל"ספרדית בסיסית" ול"ספרדית למתקדמים". בכל חלק 14 שיעורים, וישנו עוד שיעור אחד המוקדש לא"ב הספרדי ולכללי ההגייה. זהו שיעור חובה! כל שיעור עוסק בנושא מסוים מחיי היומיום, אשר סביבו נבנתה השיחה הפותחת את השיעור. לאחריה, יבוא אוצר המילים החדש שהוזכר בשיחה או זה שישמש אותנו במהלך השיעור, כשהוא מוגש ע"י הקריינים. לאחר מכן, איבון ואני נגיש ונסביר את הצד העיוני, ובעצם, "נלמד אתכם את השפה הספרדית". בין לבין, יופיעו התרגילים המתאימים לחומר הנלמד. כן, אף אחד לא ממש "משתגע" על לימוד יסודות הדקדוק והתחביר… וכולם רוצים "צ'יק-צ'ק" לגשת ולדבר ספרדית… אבל בסופו של דבר החוכמה היא לדַבֵּר נכון! שֶמַה שתאמרו… יתאים לְמה שבאמת התכוונתם לומר… אז איך לומדים ומהי שיטת הלימוד המומלצת? – זו שאלה טובה! קיבעו לעצמכם "מנה יומית מומלצת" – ובטח שלא תהיה יותר משיעור אחד ביום; חיזרו על כל שיעור כמה פעמים שתרצו – זו פריבילגיה שיש לכם בקורס שכזה המיועד ללימוד עצמי – עד שכל תוכנו יהיה ברור לכם, ואתם מרגישים שאתם זוכרים את אוצר המילים שנלמד ושולטים בו; עם זאת, זיכרו גם שישנם דברים שמתבהרים עם התקדמות הלימוד וישנם דברים שאנחנו נחזור עליהם במהלך הלימוד לצורך הטמעה והרחבה; וכמובן, כפי שכבר הדגשנו – אנחנו מייחסים חשיבות גדולה מאוד לביצוע התרגילים, קודם בעצמכם (!) – ורק אחר כך השוו ו"פיתרו" אותם יחד עם הקריינים. אם תעבדו כך – ההצלחה מובטחת!

למי מיועד?

בעלי ידע בסיסי בשפה

משך ווידיאו

מעל שעתיים

מספר שיעורים

14

ספרדית - כל אחד יכול לדבר!

קורס וידיאו בספרדית המיועד בעיקר למתחילים שאין להם כל ידע ובסיס מוקדם בשפה, וגם לכאלו שהם בעלי רקע בסיסי בשפה והמעוניינים להרחיבו ולשפרו

יעלה בקרוב באתר

השיחון בספרדית

שיחון ספרדי עם כ-2000 מילים וביטויים ממגוון נושאים מחיי היום-יום (מושגים בסיסיים, בבית מלון, מסעדה ואוכל, קניות, התמצאות בדרכים ועוד) בתעתיק עברי מלא

יעלה בקרוב באתר